Minišajtle: Nejistá sezóna

Jsme na startu fotbalové sezóny, která bude v mnoha ohledech naprosto jiná než všechny, které jsme doposud zažili. Začínáme nový ročník, aniž bychom tušili, zda vůbec dostaneme příležitost jej dohrát. Události letošního jara nám ukázaly, že ani taková „samozřejmost“, jakou je možnost jít si zahrát fotbal anebo se na něj jenom podívat, vlastně zas takovou samozřejmostí není. Mohu zodpovědně říct za hráče, které mám možnost vídat na tréninku, že si pobytu na hřišti s míčem a spoluhráči najednou více váží.

Nám a věřím, že i vám, fotbal chyběl. Proto jsem rád, že se na něm můžeme zase sejít. Musíme však přistoupit k některým nepopulárním krokům. Nadřízené orgány nám stanovili spoustu omezení a pravidel, která bychom měli dodržovat. Některá jsou v našich skromných vesnických podmínkách prakticky nesplnitelná, o ostatní se musíme alespoň pokusit. Tím úplně základním je apel na Vaši zodpovědnost. Pokud jste pozitivně testováni na Covid či se u vás projevují příznaky, prosím, vynechejte návštěvu fotbalu. Neradi bychom kvůli osobní nezodpovědnosti jednotlivce měli na několik týdnů zavřený areál bez možnosti tréninků a zápasů mužů a bohužel i dětí.

Nově se omezení týká i pohybu po areálu. Bývalo zvykem, že veřejnost využívala WC v prostorách kabin či zde navštěvovala hráče a funkcionáře. Toto bohužel počínaje touto sezónou nebude možné. Aby vůbec mohla utkání probíhat, musíme zajistit v průběhu zápasu oddělení veřejnosti a hráčů, rozhodčích a funkcionářů. Proto budou kabiny po dobu utkání (a také po něm) veřejnosti uzavřeny a jediné WC použitelné pro veřejnost bude z boční budovy kabin (ze strany sběrného dvora).

Třetí omezení je spojeno s radostnou zprávou, která se již po obci jistě roznesla. Byli jsme letos konečně úspěšní a získali dotaci na vybudování zavlažovacího systému. Od startu tohoto tisíciletí jsme tiše záviděli oddílům, které postupně automatické zavlažování budovali a doufali, že jednou se to poštěstí i u nás. Mezitím jsme tahali těžké hadice, stavěli trojnožky a trávili hodiny času na hřišti, abychom je posunuli a hřiště dokázali zavlažit rovnoměrně celé. Rok co rok jsme zklamaně hleděli na výsledek žádosti, až konečně letos Olomoucký kraj posoudil naši žádost kladně a částečně nám vyhověl. S pomocí obce jsme tak mohli zafinancovat systém, který bude sloužit všem fotbalistům a pomůže nám vytvořit krásný pažit bez nutnosti mnoha hodin lidské práce. Konečně budeme moci posunout úroveň přípravy všech kategorií výš a nebudeme muset týmy tak často vyhánět na tréninkové hřiště.

Stavební práce na celém systému však ještě nejsou zcela hotové. I když samotné zavlažování je již v pažitu a plně funkční, ještě je potřeba dokončit přídavné práce související s nádrží na zadržování dešťové vody a přítokem vody. Proto za udírnou a horní tribunou naleznete oplocení bránící vstupu všem nepovolaným. Prosíme vás o důsledné dodržování zákazu vstupu do těchto prostor pro vás a především vaše děti, chceme předejít možné nehodě.

Pro příští zápas již plánujeme připravit klasickou šajtli, která bude obsahovat i fotky z budování závlahy a rovněž představení posil, které do týmu mužů přišli, a že jich není málo!

Filip Kania, předseda oddílu

Napsat komentář