TZ: Můj první gól aneb V Lipové si začutali budoucí fotbalisti  

Svůj první gól si ve čtvrtek 7. června mohlo dát takřka dvě stě dětí z Lipové-lázní a Jeseníku.

Akci Měsíc náborů projektu Můj první gól uspořádal pro děti z mateřských škol a pro žáky z prvních a druhých tříd základních škol klub SK Lipová-lázně ve spolupráci s Fotbalovou asociací České republiky. „Cílem tohoto dne bylo přitáhnout děti k fotbalu a sportu obecně. Ukázat jim pohyb zábavnou formou,“ uvedl předseda lipovského klubu a pořadatel Filip Kania.

Podle něj se fotbalové dopoledne na hřišti v Lipové-lázních podařilo na výbornou. „Vyšlo nám počasí a účast byla opravdu vysoká. Přijely děti z celkem čtyř mateřských škol v Jeseníku a děti ze ZŠ a MŠ Lipová-lázně. Pro ně jsme cvičení připravili tak, aby je zvládli všichni. Hlavní bylo, že si děti dopoledne užívaly,“ řekl Kania.

Sportovních stanovišť nachystali organizátoři celkem deset. Děti si vyzkoušely třeba slalom s balonem, střelbu na brány s panáky nebo držely rovnováhu na balanční desce. Do fotbálku se s nimi zapojily i paní učitelky. Vůbec nejoblíbenější disciplínou se však stalo přelézání překážek.

Zatímco mezi jednotlivými koly se děti mohly osvěžit točenou malinovkou, odměna v podobě sladkého balíčku a medaile na ně čekala až po splnění všech disciplín. Radost dětem udělala především medaile, někteří si vzácný kov pověsili na krk vůbec poprvé. A sportovní dopoledne si pochvalovaly také paní učitelky, které se ptaly, zda se akce uskuteční opět příští rok.

Jak informoval Kania, Měsíc náborů je série celorepublikových akcí orientovaných na seznámení dětí s fotbalem. „Na Jesenicku už akci pořádaly například kluby SK Řetězárna nebo FK Jeseník. Doufám ale, že se u nás takových akcí uskuteční víc, o pořadatelství může požádat kterýkoliv klub,“ dodal předseda SK Lipová-lázně.

Napsat komentář